Často kladené otázky

Chci se k vám podívat. Kdy máte otevřeno?

Hlavní sezóna je duben až říjen v areálu ve Svárově u Prahy a květen až září v areálu v Českém ráji, v této době se konají standardní programy dle Harmonogramu a individuální programy na poptávku.  Mimo hlavní sezónu je možnost domluvit individuální termín při dobrém počasí. Standardní termíny jsou vypisovány průběžně cca 1-2 měsíce předem - najdete je v záložce Rezervace - Harmonogram. Zvířata a farma není přístupná mimo tento Harmonogram

Musím mít vždy rezervaci?

Ano, bez výjimky, rezervace je nutná na všechny programy včetně návštěvy farmy přes náš web - záložka Rezervace.  Jsme malá, rodinná farma a všechny programy jsou včetně našeho odborného průvodce, začínají v určitou dobu dle Harmonogramu. Snažíme se o individuální, osobní přístup a komorní atmosféru, proto naše akce mají limity na počet zúčastněných osob. Na farmě přicházíte do přímého kontaktu se zvířaty, je nutné, abyste se seznámili s riziky před konáním programu a proto vyžadujeme podepsaný protokol o bezpečnosti, který je součástí rezervačního formuláře. Bez rezervace a mimo Harmonogram farma a zvířata není přístupná. 

Musím mít dopředu zakoupený poukaz?

Na naše programy doporučujeme mít zakoupený poukaz dopředu. Zákazníci se zakoupeným poukazem mají při rezervaci přednost. Bez poukazu Vám můžeme rezervovat termín pouze na Návštěvu farmy nebo na ostatní programy v režimu last-minute rezervace - pokud zbývá volné místo 1 den před akci. 

Poradíte mi s výběrem programu?

Volba programu závisí na Vašich očekáváních, zájmech, věku případných dětí atd.  Délku výletu doporučujeme přizpůsobit věku a fyzické zdatnosti účastníků. 

Návštěva farmy je vhodná á pro rodiny s nejmenšími dětmi ( 2-4 roky), které ještě nemají zkušenosti se zvířaty, s jízdou v sedle, nevydrží povídání nebo dospělí nechtějí oslíka vodit sami (oslíka pro Vaše dítě může vést náš personál). Oslíka pro Vás nerezervujeme, na čištění a ježdění se střídá s ostatními účastníky. 

Návštěvu farmy včetně trail parku a procházky - universální program pro dospělé a rodiny s dětmi od 3 let, lze absolvovat s kočárkem, celková doba trvání programu  cca 2 hodiny. Na celou dobu programu pro vás rezervujeme vlastního oslíka. Pokud máte více dětí, které se budou jezdit v sedle, prosím připravte je na to, že se v sedle střídají, na jeden poukaz je vždy jeden oslík (pokud si nepřiobjednáte oslíka navíc). 

Půldenní túru doporučujeme pro dospělé a rodiny s dětmi starší 8 let,  která je mnohem zábavnější a akčnější jak pro děti tak i dospělé. Pro rodiny s většími dětmi a dospělé, kteří uvítají adrenalin a chtějí opravdu silné dojmy doporučujeme adrenalinovou  stezku v rámci individuálního termínu (pouze areál Svárov). Na celou dobu programu pro vás rezervujeme vlastního oslíka (v rámci standardních programů je na jeden poukaz zpravidla jeden oslík, na individuálním programu máte v ceně 2 oslíky).

Co znamená standardní a individuální program?

Standardní programy - Návštěva farmy, Návštěva včetně procházky s oslíkem a Půldenní túra probíhají v hlavní sezóně - duben až říjen/listopad, termíny jsou vypsané v našem harmonogramu - záložka Rezervace a účastní se jich více rodin/skupin najednou.  Na procházku a túru každá rodina/skupina má vlastního oslíka, o kterého se s nikým nedělí a putuje se v karavaně. Individuální program je určen vždy pro jednu rodinu/skupinu, kdy se  průvodce věnuje jen vám  a termín se domlouvá individuálně - přes formulář na záložce Rezervace. 

Co když mám rezervaci a má pršet?

Pokud z předpovědi je zřejmé, že počasí bude vysloveně nevhodné - vytrvalý silný déšť, bouřky, silný vítr atd. - termín rušíme den předem emailem a vybíráte si náhradní termín (lze i po skončení poukazu). Pokud lze očekávat přeháňky a déšť nemá vytrvalý charakter sledujeme radar a nejpozději 2 hodiny před termínem informujeme telefonicky o případném zrušení termínu. Sídlíme v oblasti dešťového stínu a déšť je tu méně pravděpodobný, část programu - povídání a přípravu oslíků lze provádět pod střechou a na procházku můžeme chvíli počkat než přestane pršet, případně slabý deštík oslíkům nevadí.  Doporučujeme mít s sebou náhradní oblečení,  pláštěnky případně i gumáky.  V den konání akce rušíme termín telefonicky, proto je důležité uvést správně telefonní kontakt v rezervaci. 

Co můžu přivézt oslíkům?

Oslíkům můžete přivézt např. jablíčka nebo mrkev. Nakrmit zvířata můžete ale pouze na náš pokyn a za naší asistence.  

Je možná výměna poukazu?

Ano, výměna poukazu je možná, je nutné domluvit před rezervací programu dotazem na info@oslistezka.cz 

Je nutné vybrat poukaz ve stejné hodnotě nebo dražší, doplatek lze provést na BU nebo na místě v hotovosti. 

Je možné prodloužit platnost poukazu?

Ano, nejpozději 24 hodin před uplynutím platnosti poukazu. Poplatek za prodloužení je 200 Kč a provádí se přes záložku E-SHOP, kde mezi příplatky najdete položku Prodloužení platnosti. Číslo prodlužovaného poukazu uvádíte do zprávy pro prodejce.