Oslí stezka

oslí farma - oslí trekking - zážitky s oslíkem - trail park - asinoterapie - kurzy emoční inteligence a sociálních kompetencí s oslíkem

Oslí stezka je rodinná zážitková oslí farma.

Specializujeme se na interaktivní programy v doprovodu oslíků.  Potkáte se u nás s oslíky různých plemen, od mini oslíka velkého jako pes až po Poitou - jedno z největších oslích plemen, vážící kolem 400 kg. 

Momentálně je tu doma kolem 15 oslů. O oslících se tady dozvíte spoustu zajímavostí a hlavně si užijete přímý kontakt s oslíky.

Jsme malá rodinná farma, snažíme se zajistit důstojný život bez přetěžování zvířat a personálu. Respektujte prosím naše pravidla uvedená níže. 

Všechny programy včetně návštěvy farmy pouze po předchozí rezervaci přes náš web.

Co nabízíme

Jak to u nás chodí: 

 • nemáme pevnou otevírací dobu, všechny programy včetně návštěvy farmy je potřeba předem rezervovat (přes záložku Rezervace)
 • všechny programy probíhají s průvodcem (včetně návštěvy farmy),  areál není přístupný pro veřejnost mimo náš Harmonogram programů a bez rezervace, vstup do areálu bez doprovodu personálu je zakázán
 • hlavní sezóna je duben - listopad:  otevřeno pro standardní a individuální programy 
 • vedlejší sezona je prosinec - březen: zavřeno, možné pouze individuální procházky 
 • v hlavní sezóně probíhají standardní programy (výlety) - termíny jsou předem vypsané, účastní se vždy několik rodin najednou, putuje se v karavaně několika oslíků (každá rodina má svého) nebo můžete zvolit program individuální - termín je vyhrazen pouze pro Vaši skupinu/rodinu
 • na většinu našich programů je nutná platba předem (nákup poukazu přes náš e-shop)
 • rezervace bez platby předem je možná jen v režimu last-minute - 1 den před termínem
 • luxus a vybetonované cestičky u nás nenajdete, nabízíme klid a pravou venkovskou pohodu, nevšední zážitky na čerstvém vzduchu a nádhernou přírodu

Naše filozofie

Oslíci jsou úžasná zvířata. Mohou nás mnohému naučit a obohacují  naše životy o nezapomenutelné chvíle. Jsou našimi parťáky a kamarády. V jejích společnosti si víc uvědomujeme vzácnost přítomného okamžiku. Učí nás zpomalit a zamyslet se. Zklidní naši duši. Učí nás být sami sebou. Být, cítit a vnímat. Mít v hlavě pořádek a znát svoji hodnotu. Být silnou, důstojnou a vyrovnanou osobností.    

 

Můj příběh

Mgr. Ing. Maria Žižlavská - zakladatelka projektu, trenérka, lektorka


Do oslíků jsem se zamilovala při návštěvě oslí farmy v Rakousku. Pocítila jsem zvláštní kouzlo oslí osobnosti a velký potenciál pro využití pro psychoterapeutické a rozvojové účely.   Po vlastní zkušenosti s pracovním vyhořením a potřebě změnit životní styl (přestát se věčně honit, být víc v přírodě, mít čas na děti a mít smysluplnou a naplňující práci) se zrodil nápad projektu Oslí stezka a firmy na rozvoj emoční inteligence FEEL GOOD IN, který propojuje moje zájmy - rozvoj osobnosti v interakci se zvířaty. Opustila jsem  práci v korporátní sféře a začala pořádat oslí programy "s přesahem", kde se snažíme pro Vás a Vaše děti zajistit nejen skvělý a zábavný zážitek, ale především zprostředkovat kouzlo oslí osobností a jejích blahodárný účinek na duši. Jsme první farma v ČR, kde se s oslíky začalo pracovat v takovém měřítku a konceptu, sjíždějí se za námi lidí z celé ČR, což je pro nás největší uznání, ale ocenění z "oficiálních struktur" nás rozhodně těší taky :-). Jako vítězství v nominaci podnikatelka roku nebo zařazení do TOP 15 Výletů Středočeskou centrálou cestovního ruchu.

Pro mne bylo setkání s oslíky osudové, umožnilo mi začít žít svůj sen, jít svou,  autentickou cestou. A třeba i pro vás setkání s oslíky přinese něco nového a nepoznaného, a možná i inspirují k nějaké změně.  

Jinak  jsem taky máma 3 dcer - dvě dospělé (20 a 18 let) mi pomáhají na farmě s programy a výcvikem, třetí se narodila v roce 2020 a i proto mne momentálně zaměstnává více doma  a proto na farmě a na programech potkáte i moje úžasné kolegyně.  A jaká byla moje cesta od ekonomie k oslíkům?

 • 1999 - 2005 - studium ekonomie na VŠE v Praze

 • 2011 - 2016 - studium personalistiky a rozvoje osobnosti a organizací na Univerzitě Klagenfurt v Rakousku

 • 2008 - 2015 - různé pozice ve financích, controllingu a managementu v ČR a zahraničí

 • od r. 2016 - projekt Oslí stezky a FEEL GOOD IN s.r.o

 • 2018 - Cena hejtmanky v nominaci Podnikatelka roku 

 • 2018 - čestné uznání na veletrhu For Horse

 • 2020 - Oslí stezka je top 10 výlet ve Středních Čechách podle Středočeské centrály cestovního ruchu


Dvojnožci na farmě

aneb tým Oslí stezky


Maria Žižlavská, zakladatelka, manažerka Oslí stezky, trenérka a průvodce na stezkách

Filip Kyral, průvodce, trenér a fyzioterapeut

Ivan Zetek, majitel areálu, facilitátor projektu, milovník oslíků

Marie Žižlavská, trenérka, průvodce

Adéla Žižlavská, trenérka, průvodce