Oslí stezka pro firmy a organizace...

...aneb pryč z rutiny a stresu do pohody přírody načerpat energii a nové zkušenosti!

Oslí stezka je zážitková oslí farma a nabízí unikátní program - oslí trekking v přírodním parku pro Vaše podnikové akce nebo teambuilding.  Naše farma se nachází 15 km na západ od Prahy, přesto v malebném venkovském prostředí, uprostřed krásné přírody. Přítomnost úžasných ušatých parťáků a kamarádů, kteří svojí klidnou a mírnou povahou vytvoří atmosféru pohody a porozumění, roztaví všechny ledy a navodí bezpečné prostředí důvěry.  

Posezení na farmě ve společnosti zvířátek (oslíci, kozičky, čuník atd.) nebo

procházka nebo delší túra do krásné přírody, kdy si můžete oslíky vést a pobyt na čerstvém vzduchu včetně pikniku na vyhlídce Vašemu týmu poskytne nezapomenutelné chvíle uvolnění, vyčistí hlavu od stresu a zprostředkuje mnoho podnětů k přemýšlení a růstu osobnosti. Pohodový výlet do přírodního parku nebo posezení na farmě je ideální prostředí pro navázání neformálních vztahů a stmelení týmu, který je bezpodmínečně nutný pro efektivní fungování organizace.  Na oslí stezce Vás čekají inspirativní příklady z říše zvířat, zjistíte např. proč je pro úspěch důležité naše emoce a způsob myšlení, jak být dobrým vůdcem a kolegou a mnoho dalšího... 

Firemní a zaměstnanecké akce

Chcete dopřát svým zaměstnancům anebo i jejich rodinám čas plný zážitků a opravdové radosti, zajímavých poznatků, vyzkoušení nových dovedností a chvíle aktivního odpočinku? Pak je oslí stezka je pro to to pravé místo...

Pobyt na čerstvém vzduchu, interakce s oslíky a putování v přírodním parku je to nejlepší odreagování od stresu a rutiny pracovního dne. Náš program s oslíky je vhodný pro všechny věkové kategorie a je přizpůsobený fyzické kondici účastníků, a tak se do akce mohou zapojit  úplně všichni!

Program Vám rádi přizpůsobíme na míru. Délka programu od hodinové procházky až po půldenní,  celodenní nebo několikadenní putování s přespáním po cestě (v hotelu, kempu, farmě atd.) Nabídnout můžeme např.:

 • komentovanou prohlídku farmy a zvířat
 • povídání o oslících a jejích specifikách
 • psychologie oslíků
 • ukázku péče o oslíky
 • instruktáž k ovládání oslíků
 • tréning oslovodičských schopností na překážkách - extreme trail park 
 • výlet do přírodního parku (od krátké procházky až po celodenní túru) s oslíky (oslíci jsou vybavení soumarským sedlem na uložení věcí)
 • piknik na skalní vyhlídce
 • posezení  u ohně a grilování na farmě
 • přítomnost zvířat na mazlení během posezení (kozičky, čuník, oslíci...)
 • vyprávění o kravičkách a mléce 
 • ukázka výroby sýrů/workshop výroby s možností odnést vzorek s sebou
 • dobové fotografování s oslíky ve středověkém duchu
 • střelba z luku
 • Pro family days s účastí dětí navíc nabídneme:

  • svezení na oslících
  • hry a zábava s oslíky
  • putování za pokladem s oslíky

Navíc můžeme zajistit:

 • služby profi fotografa na dobové focení s oslíky ve středověkém duchu
 • profi trenéra na lukostřelbu
 • hudební doprovod k táboráku

Balíčky programů:

 • Půldenní program s posezením na farmě -  1500,- Kč/osoba včetně pikniku (studené občerstvení a nealko nápoje), za 150 Kč/osoba se může přiobjednat mix gril (maso & zelenina), nebo catering dle přání
 • Celodenní program s posezením na farmě - 2000 Kč/osoba včetně pikniku (studené občerstvení a nealko nápoje), za 150 Kč/osoba se může přiobjednat mix gril (maso & zelenina)
 • Pro family days prosím kontaktujte nás pro individuální nabídku dle zadání
 • Program s oslíky můžete objednat i pro zaměstnanecké akce u vás 

Vzhledem k charakteru naších služeb je pro nás ideální kapacita kolem 25 osob. Ale zvládneme i větší akce do 50 až 100 osob.

Vybavení na farmě:

 • venkovní posezení se stoly - kapacita 100 osob
 • pro případ deště: zastřešená pergola - kapacita cca 25 osob, obytný vagón - kapacita cca 25 osob
 • suché WC, nádrž s vodou na umytí rukou a pitná voda z kanystrů
 • velký venkovní gril (s kameninovou deskou) & ohniště

Teambuilding

Teambuilding s Oslí stezkou je program obohacený o prvek rozvoje osobnosti, sociálních kompetencí a vůdcovských dovedností. Osel je mimořádně vhodný učitel a paralely mezi životem zvířat a lidí jsou někdy neuvěřitelně poučné a inspirativní. Interakce s ušatým parťákem dokáže roztavit blokády, odstranit bariéry v komunikaci a sblížit lidi. Putování  s oslíkem v přírodním parku obohatí o nevšední společné zážitky a naplní pohodou. Chůze je nejlepší způsob vyčištění hlavy a je neocenitelnou aktivitou pomáhající při potřebě vyřešit problémy nebo přijmout rozhodnutí... Ne nadarmo staří Řekové před přijetím nového zákonu se šli společně projít...

 Ohledně oslíků panuje velké množství negativních pověr a nelichotivých představ, a tak povídáním o nich se dozvíte jejích skutečné hodnoty a tak možná zjistíte, že i ve Vašem firemním životě je mnoho nepochopených a nedořešených záležitostí, které neviditelně narušují hladký chod organizace a spolupráci kolegů a tím snižují výkon a úspěšnost podniku.  

Témata jako zvládání krizových situací, efektivní spolupráce v týmu, role jednotlivých kolegů,  vliv našeho myšlení na výsledky a další jsou integrované do programu a přicházejí na pořad dne nenuceně a přirozeně. Zážitkové učení je nejefektivnější forma rozvoje v dospělosti a pokud je spojeno s pozitivními emocemi a bezpečným prostředím, přináší trvalé změny v chování.

Cena teambuildingové akce je individuální a vychází z Vašeho zadání, cílů a požadavků.  

Adopce oslíka pro firmy

Osel je výjimečné zvíře. Má bezpočet předností, kterými může lidské životy obohatit a přesto je v Čechách téměř neznámé. Spousta lidí ani neví, k čemu je takový oslík dobrý... Proto i počet oslíků v ČR je velmi malý a obecně oslíci v Evropě patří k ohroženým a vymírajícím druhům. Spousta plemen zaniká, jelikož s příchodem techniky do zemědělství a dalších odvětví, oslíci ztratili svoji roli v hospodářství. Ale jsou i obory, kdy jsou oslíci nenahraditelní. Jednou z takových oblastí je právě asinoterapie - používání oslíků pro účely rehabilitace a zlepšení mentální a tělesné kondice při různých hendikepech. Ať už se jedná o různé druhy autismu nebo problémy s držením těla, tam všude mohou plnit neocenitelnou roli - obzvláště ti velcí oslíci, jejíchž krok je širší a kteří unesou i těžší děti nebo i dospělého. A my takové máme. Velký francouzský osel Poitou patří k těm nejvíce ohroženým plemenům. V 80. letech minulého století jich zbývalo posledních 43 kusů na celém světě. Momentálně jejích počet se zvýšil na cca 200 v Evropě a 800 ve světě. Chov, péče a výchova takových oslíků není vůbec jednoduchá. Ale právě tyto oslíci se velmi hodí pro terapeutické účely, jelikož jsou učenliví, mírní a přátelští. Tím by mohlo vzniknout odvětví, kde by našli svoje uplatnění a mohlo by to prospět ke zvýšení jejích počtu a k tomu, že tyto krásné tvory uvidíte nejen v zoologických zahradách, ale i v zájmových chovech a farmách jako je ta naše. Chtěli bychom vybudovat Centrum pro Asinoterapii - animoterapie s oslíky. Na západě jsou oslíci využívány pro tyto účely již dávno. V ČR je to první a ojedinělý projekt tohoto druhu. Adopce oslíka je náš nový program, který bychom chtěli nabídnout pro všechny milovníky oslíků nebo těm komu chov oslíků leží na srdci a chtěl by pro ně udělat dobrý skutek... V roce 2017 se nám narodila 2 oslátka velkého francouzského osla, které bychom chtěli vychovat k terapeutickým účelům. Je to úkol na několik let. (Více o asinoterapii se dozvíte zde).

Chceme tady rovněž vybudovat prostor, kde se oslíkům bude žít krásně a příjemně - areál s různými atrakcemi pro oslíky - pískoviště na válení, zařízení na drbání atd. - a kde si je lidé budou moci pozorovat při nejrůznějších činnostech, mazlit a trávit s nimi čas. Místo setkání člověka se zvířaty... Místo kde bude všem příjemně a bude nabíjet energií... Budujeme i nový extreme trail park - překážkovou dráhu, kde si oslíci budou zdokonalovat v překonávání nedůvěry z neznámého a lidi v rozvoji svých vůdcovských schopností a sociálních kompetencí...

Čeká nás spousta práce a investic. A protože věříme, že některé z Vás by mohlo bavit stát se partnerem pro tyto projekty a podílet se na tomto pionýrském díle s námi, rádi bychom Vám nabídli tuto možnost...

K adopci si můžete si vybrat konkrétního oslíka nebo všechny najednou :-). Popisy ušatých parťáků najdete v záložce O oslí stezce.

Máte-li chuť podpořit oslíky na naši farmě, můžete zvolit tuto variantu spolupráce... 

Roční adopční příspěvek na rok 2018 zahrnuje:

 • dárkový adopční certifikát se jménem & cedulka se jménem firmy v areálu farmy
 • uvedení firmy na našem webu, možnost další propagace
 • poukaz pro Vaše zaměstnance na naše produkty v hodnotě 10.000 Kč
 • nebo poukaz v hodnotě 10.000 Kč na firemní teambuilding/firemní akci
 • plus sleva 25% na firemní akci 
 • cena 15.000 Kč,- nebo dle domluvy a počtu zaměstnanců