Jak to probíhá

Dvouhodinový, půldenní nebo celodenní výlet

Když dorazíte k nám, prohlédneme si společně zvířatka na farmě - několik druhů oslíků (např. i vzácné plemeno velkého francouzského osla Poitou), oslátka, kravičky, koně atd., prozradíme Vám spoustu zajímavostí z oslího světa a jejích specifika. Následně si připravíme společně oslíky - vyzvedneme je z výběhu, vyčistíme a povíme si základní informace ohledně jejich chování a ovládání. Poté si můžete vyzkoušet interakci s oslíkem na překážkách a doladit s nim nonverbální komunikaci pro dnešní výlet :-).  Společně je rovněž nasedláme, zabalíme vše potřebné k putování do přepravních sedel a můžeme vyrazit... 

Poté nás čeká putování po přírodním parku dle zvolené délky a náročnosti výletu - od pohodové hodinové procházky až po celodenní túru. Na náročnějších trasách nás čekají opravdové překážky - jako skok přes potok, úzká pěšina, přeskok přes stromy, šplhání do výšek atd., prokládané poutavým povídáním o oslících, a nejen o nich...  Děti do 40 kg se mohou vézt v sedle, a tak i ti nejmenší účastníci zvládnou trasu bez obtíží  (v půldenní a celodenní variantě je však nutné, aby část cesty urazily sami, případně za pomoci rodičů).  

Během půldenní a celodenní túry  doputujeme na lesní odpočívadlo na skalní vyhlídce, kde si budeme moci vychutnat piknik z lokálních farmářských surovin při pohledu na úchvatnou krajinu, pokojně pasoucí se oslíky za zvuku ptačího zpěvu a šelestu stromů.    

Odpočatí a posilnění se znovu vydáme na cestu vedoucí zpátky do výchozí stanice.

Průběh výletu se snažíme přízpůsobovat našim účastníkům. Délka trasy u dvouhodinového výletu cca 3 km, půldenního  cca 4-6 km, u celodenního cca 8-10 km. Přestávky děláme podle potřeby. Máme několik tras, mezi kterými vybíráme v závislosti na počasí a zdatnosti účastníků. Adrenalinová stezka je za příplatek a je nutné ji domluvit dopředu.

Pro kočárky je sjizdná pouze dvouhodinová nebo půldenní varianta stezky!!! 

Všechny túry jsou v základní variantě včetně doprovodu pořadatele, a abyste se vyhnuli možným nepříjemnostem po cestě, velmi doporučujeme, abyste využili právě této možnosti. Putuje se v karavaně max. 3 oslíků. Pokud si přejete víc soukromí, můžete mít od ostatních větší odstup. 

V případě, že chcete vyrazit  na výlet pouze bez dalších účastníků, můžete si připlatit individuální túru - poputujete pouze Vy a náš doprovod, nebo zvolte adrenalinovou túru - tá je vždy individuální. 

K dispozici máme 3 oslíky, takže na túru se můžete vydat i s Vašimi přáteli či domluvit originální skupinový výlet.

A jelikož spolupracujeme s místním spolkem na pomoc opuštěným pejskům - útulkem ForDogs, můžete si přímo v areálu vybrat psího kamaráda, kterého vezmete s sebou na výlet. Uděláte tak dobrý skutek a ještě získáte o jednoho putujícího parťáka navíc! (Je nutné domluvit dopředu přímo s útulkem o vhodnosti věnčení momentálně přítomných pejsků na tel. čísle 739440435). Zapůjčení pejska doporučujeme v případě, že máte již větší děti (cca od 9 let) a je schopno si o něj v průběhu výletu postarat.  Obecně platí, že na oslíka musí být dvě dospělé osoby schopné s ním manipulovat. 

Pokud máte vlastního pejska a je vychovaný, je u nás vítaný také! 

Termín putování doporučujeme zarezervovat  několik týdnů dopředu, na letní termíny i 1 - 2 měsíce předem.  V případě velmi nepříznivého počasí - silný déšť, námraza, atd. se výlet nekoná a domluvíme se na náhradním termínu.

Slabý deštík oslíkům nevadí, a i přesto, že se stezka nachází ve srážkovém stínu, doporučujeme si s sebou přibalit pláštěnku.  Na sebe si vezměte pevné, uzavřené boty, jelikož oslík váží cca 200-300 kg a šlápnutí na nohu se nedá vyloučit. Děti jsou povinny při jízdě na oslíkovi mít helmu.  

Tak na viděnou na Oslí stezce!

Skupinové, firemní a školní výlety Vám rádi připravíme na míru dle Vašich představ.